معرفی سوئد

سوئد، کشوری زیبا با محیط زیستی پاک و مردمی خونگرم، همواره یکی از مقاصد محبوب مهاجران و گردشگران بوده است. این کشور با اقتصاد پیشرفته، رفاه اجتماعی بالا و نظام آموزشی عالی، فرصت‌های بسیاری را برای پیشرفت و موفقیت افراد فراهم می‌کند. اگر شما هم به دنبال مهاجرت به سوئد هستید، یکی از اولین مراحل مهم، اخذ ویزای این کشور است. در این مقاله، ما به شما راهنمای جامعی برای اخذ ویزای سوئد برای ایرانیان ارائه می‌دهیم.

انواع ویزای فنلاند

با توجه به قرار گرفتن کشور فنلاند در حوزه شینگن قوانین و مقررات اخذ ویزای این کشور منطبق بر قوانین حوزه شینگن است. بنابراین در صورتی که شهروند یکی از کشورهای عضو شینگن نبوده و یا اقامت هیچ‌یک از این کشورها را نداشته باشید، برای ورود به خاک فنلاند نیاز به اخذ ویزای شینگن خواهید داشت. با توجه به تنوع ویزاهای شینگن و تفاوت‌هایی که در رابطه با روند درخواست و مدارک موردنیاز آن‌ها وجود دارد بسیار مهم است که از همان ابتدا نوع ویزای موردنیاز خود را به درستی انتخاب کرده باشید.

  • ویزای همراه خانواده فنلاند
  • ویزای تحصیلی فنلاند
  • ویزای کاری فنلاند
  • ویزای توریستی فنلاند
  • ویزای ترانزیت فنلاند
  • ویزای دریایی فنلاند
  • ویزای کار فصلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند

فنلاند یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا را دارد و خانه برخی از بهترین دانشگاه های جهان است. شهریه مقرون به‌صرفه و حتی رایگان در مقطع دکترا در فنلاند باعث شده تا افراد زیادی برای مهاجرت، روش تحصیل در فنلاند انتخاب کنند. شما به عنوان یک دانشجوی ایرانی، برای تحصیل در این کشور باید ویزای تحصیلی بگیرید. ویزای تحصیلی فنلاند ۲ سال اعتبار دارد و اگر تحصیلات شما بیشتر طول بکشد، می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. با داشتن ویزای تحصیلی فنلاند می‌توانید تا ۲۵ ساعت در هفته به کار دانشجویی نیز مشغول شوید. هزینه دریافت ویزای دانشجویی فنلاند حدود ۴۰۰ دلار است و پروسه صدور آن نیز بین ۱ الی ۳ ماه طول می‌کشد.

نتایج تضمینی

برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی

فنلاند طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی را ارائه می‌دهد.

میزان درآمد بالا

بورسیه و کمک های مالی

دانشگاه های فنلاند به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهند.

ویزای دانشجویی

آموزش با کیفیت بالا

فنلاند دارای دانشگاه های معتبر برای تحصیل است.

فرصت های شغلی

اجازه کار حین تحصیل

شما می توانید در حین تحصیل مشغول کار شوید.

ویزای استارت اپ فنلاند

اگر یک بیزنس پلن دارید که پتانسیل رشد در سطح بین المللی را داشته باشد می‌توانید برای دریافت ویزای استارتاپ فنلاند اقدام کنید. ویزای استارت آپ فنلاند، ۲ سال اعتبار دارد و شما در طول این زمان باید بتوانید استارت آپ خود را تشکیل دهید. نکته قابل توجه این است که شما باید قبل از اپلای برای ویزای استارت آپ کشور فنلاند، از شرایط شرکت خود و نیز شرایط بیزینس فنلاند کاملا آگاه باشید. با اخذ ویزای استارت آپ فنلاند به مدرک زبان نیازی ندارید (برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی) و میتوانید به همراه همسر و فرزندان خود به این کشور زیبا و ثروتمند مهاجرت کنید.

مرحله اول

مشاوره برای مهاجرت به فنلاند

در اولین مرحله برای مهاجرت به فنلاند با متخصصین با تجربه کاراویزا برای تصمیم بهترین نوع ویزا مشورت می کنید.

مرحله دوم

بستن قرارداد و ارسال مدارک

در دومین مرحله قرارداد بسته می شود و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به فنلاند ارسال می شود.

مرحله سوم

دریافت ویزا و مهاجرت

و در آخرین مرحله ویزای مورد نظر را دریافت کرده و به کشور مناسب برای زندگی فنلاند مهاجرت کرده و زندگی مورد نظر خود را آغاز می کنید.