توریستی در حال غذا خوردن در ایتالیا
ایتالیا کشوری زیبا برای توریست ها

ویزای توریستی ایتالیا

تاریخ غنی، بناهای تاریخی و غذاهای خوشمزه
ویزای ایتالیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در ایتالیا دارید، این نوع ویزای ایتالیا مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی ایتالیا یا ویزای کار اقدام کنید. اعتبار ویزا بستگی به تصمیم سفارت ایتالیا و نوع درخواست شما دارد.

انواع ویزای
کاری ایتالیا

افرادی که قصد کار در ایتالیا را دارند باید قبل از اقدام برای درخواست ویزا مطمئن شوند که می‌توانند شغل موردنظر خود را در ایتالیا پیدا کنند. زیرا کشور ایتالیا هر یک یا دو سال شرایط کار در این کشور را تغییر می‌دهد و ممکن است درخواست مجوز کار را برای چند ماه بپذیرد که این موضوع بستگی به بازار کار ایتالیا و وضعیت مهاجرتی این کشور دارد. علاوه بر این، دولت ایتالیا یک سهمیه مشخص جهت صدور ویزای کار دارد.
دریافت ویزای کاری ایتالیا
کوتاه مدت

ویزای تحصیلی ایتالیا نوع C

این ویزا، کوتاه‌مدت است.
مدت سه ماه در ایتالیا اقامت و تحصیل کنید.
بلند مدت

ویزای تحصیلی ایتالیا نوع D

این ویزا، بلندمدت است
و برای مدت بیش از ٩٠ روز مورد نیاز است.
سرزمین پیتزاهای خوشمزه

مزایا و معایب زندگی در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا، همان چکمه معروف نقشه جهان که انگار سعی دارد آفریقا را از دریای مدیترانه دور کند، برای خیلی از افراد وسوسه‌انگیز است. هرچند امروزه ایتالیا از کشورهای مدرن دنیا محسوب می‌شود اما خیلی از ما این کشور را با حال و هوای باستانی حاکم بر خیابان‌ها و سواحل در ذهن تصور می‌کنیم. بررسی مزایا و معایب زندگی در ایتالیا به شما این امکان را می‌دهد که این کشور را بدون خیال‌پردازی بشناسید و اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید، تصمیم خود را بر مبنای واقعیت بگیرید.

ویزای استارت آپ
ایتالیا

ویزای استارتاپ پرتغال یک ویزای اقامتی برای کارآفرینان خارجی است که باهدف جذب سرمایه‌، افراد با استعداد و نوآوری به این کشور طراحی شده است. با سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال، کارآفرینان می‌توانند از یک شتاب‌دهنده (انکوباتور) استارتاپی در پرتغال کمک گرفته و از حمایت و تشویق برنامه‌های استارتاپ پرتغال بهره‌مند شوند.
مردی در حال بیزینس در ایتالیا
ثبت شرکت در ایتالیا

ویزای ثبت شرکت ایتالیا

سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری در کشور ایتالیا را دارند، معمولا در ابتدا دوست دارند با انواع شرکت‌هایی که دولت ایتالیا اجازه ثبت آنها را در این کشور به سرمایه گذاران می‌دهد آشنایی پیدا کنند و سپس با آگاهی بیشتری برای ثبت شرکت اقدام کنند.

ویزای تمکن مالی ایتالیا

این برنامه که به “خودحمایتی ایتالیا” یا “ویزای بازنشستگی ایتالیا” نیز معروف است، یکی از راه‌های مهاجرت به ایتالیا برای افرادی است که درآمد بالایی در ایران دارند. شما از طریق برنامه تمکن مالی ایتالیا می‌توانید اقامت بلندمدت این کشور را دریافت کنید. البته به شرط اینکه ثابت کنید توانایی مالی کافی برای تامین تمامی هزینه‌های خود حین زندگی در ایتالیا را دارید. ویزای مورد نیاز برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به کشور ایتالیا، ویزای اقامت انتخابی (residenza elettiva) یا ویزای بازنشستگی ایتالیا است.
خانمی با مقدار زیادی پول نقد
مقدار زیادی پول نقد ایتالیایی